latvijaspirts.lv
      
2020. gada 04. aprīlis

 

SVĒTKU LAIKĀ VELDZĒS UN IZSALKUMU MAZINĀS

LATVISKAIS KRODZIŅŠ

 Atgriezties uz sākuma lapu >>>

Iegādājies biļetes!
Preses relīze
PROGRAMMA
PROGRAMME
Svētku teriorijas karte
Radošās darbnīcas
Pirts un pirtnieki
Masieri
Labu apetīti!
Tirdziņš
Brīvdabas muzejs. Novadu tradīcijas pirts celtniecībā.
Reklāmas materiāli
Svētku draugi!

 

 LATVISKIE PIRTS SVĒTKI
2015. gada 18. jūlijā
Latvijas Etnogāfiskajā brīvdabas muzejā, Rīgā.

 Kontakti:

 • Svētku vispārīgā informācija. Reklāmas jautājumi. Sadarbība ar medijiem.
  T. 28603442 vai 26335578
  pirtssvetki@gmail.com

 • Amatnieku un tirgotāju dalība
  T. 28603442 vai 26346226
 • Dalība radošajās darbnīcās
  T. 26346226
 • Pirtnieku masieru un pārvietojamo piršu dalība
  T. 26352669
 • Dalība bērnu zonā
  T. 28603442
 • Dažādi tehniskie jautājumu
  T. 26335578

http://restrent.lv/

Preses relīze

INFORMĀCIJA PLAŠSAZIŅAS LĪDZEKĻIEM
07.07.2015
Informāciju sagatavoja Māra Zute
Latvisko Pirts Svētku organizatore, biedrības „Saulei” pārstāve
Tālr. saziņai: 28603442

 

Folkloras festivāla "Baltica 2015" zīmē šovasar notiks Latviskie Pirts Svētki

Starptautiskā folkloras festivāla "Baltica 2015" ietvaros 18.jūlijā plkst. 8.00-23.00 Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notiks Latviskie Pirts Svētki.

Latviešu pirts kultūra, kas ir nodota no paaudzes paaudzē un bagātīgi saglabāta līdz mūsu dienām, ir viena no mūsu tautas identitātēm un mantojuma sastāvdaļām. Svētku mērķis ir stiprināt etniskās identitātes izjūtu cilvēkos.

 Svētkos tiks daudzinātas vispārcilvēciskās vērtības, kuru iedzīvināšanu un godāšanu gadu desmitiem ir atbalstījis Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejs, pirts kultūras attīstības entuziasti un profesionāli darba darītāji.

Latviskos Pirts svētkus organizē sabiedriskās iniciatīvas grupa, ko pārstāv biedrības „Saulei”, „Latvijas Pirts”, „Latvijas pirts savienība”. Partnerībā ar akreditēto izglītības iestādi „Pirts skola”, Svētki šogad noritēs kultūras mantojumam zīmīgā vietā – muzejā, kas vistiešāk atspoguļo mūsu senās tautas tradīcijas un ieražas.

Svētku dienas laikā kopīgi darināsim lielo svētku pirts lāvas paklājiņu. Katrs varēs ielikt vilnas kušķīti ar savu labo domu un vēlmi pirts kultūru nest tālāk nākamajām paaudzēm. Paklājiņu no vilnas filcēt palīdzēs Beverīnas amatnieki.

Svētkus vadīs Ints Teterovskis.

Visas dienas garumā uz svētku skatuves mūs priecēs folkloras festivāla „Baltica 2015” dalībnieku un draugu koncerts.

Ikvienam būs iespēja baudīt Latviskās pirts burvību. Svētkos piedalīsies-  Rest Rent pirts, Mobi Pirts, Eko Solis pirts, pirtnieku apvienība BRĪVDOMAS, PIRTSMUCA.LV, akreditētā izglītības iestāde PIRTS SKOLA, Veselības serviss, SCENAR terapijas pārstāvji,  Ziedoņa Kārkliņa Pirts Skola, Dūšeļu pirtnieki, PIRTS4RITENI.LV, Medus-dzintara pirts, Zaļā Pirts, Pirts pie Arņa, Alus drabiņu pirts, Pirts Upesrūķi, Piebalgas pirts, Gaismas pirts, Biedrības Latvijas pirts savienība pirts.

 Ieklausīties pirts gudrībās aicinās  pirts muzeja dibinātājs T. Karlsons, bioenerģētikas praktiķis G. Apšenieks, ārsts A. Tereško, tautas mantojuma glabātāja V. Vītola, dziednieks Z. Kārkliņš.

 Muzeja Saiešanas namā varēs klausīties lekciju "Pirts plānojuma attīstība Latvijā" un pēc tam Prof. M. Kuplā (Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja direktores vietnieks, galvenais krājumu glabātājs) vadībā iepazīties ar muzeja pirtīm.

Iepazīt un pieskarties netaustāmajai un nedaudz mistiskajai pasaulei piedāvās pirtniece un masiere A. Lutere, dziednieks V. Kocēns.

Esi aktīvs radošajās darbnīcās: Dvēseles dziednīca, CADE, Ideju galerija – Beverīnas Amatnieki, Dzintaru darbnīca, Pelestaka, Lilijas dabas meistarklase,  Janavas, Piekūni – ceļš uz Gaiziņu, Jāņkalnu folkloras taka,  Atjaunotas vecās zemniek sētas lietas

Svētkus kuplinās Lietuvas pirts draugi, kas apvienoti zem mūsu senču Baltu zīmes.

 Viesos gaidām arī interesentus un profesionāļus no Eiropas. Lielu interesi par mūsu tradīcijām izrādījuši vadošie Eiropas un pasaules saunas čempionātu (SAUNA WORLD CUP) dalībnieki, kuri pārstāv dažādu Eiropas valstu lielākos SPA un ūdens atrakciju atpūtas centrus.

 Sagaidot saulrietu pulcēsimies pie godu galda un svinēsim svētkus, kurus ar dziesmām kuplinās „N.  Jakušonoks un Tipa orķestris”.

 Plašāku informāciju lasiet biedrības „Latvijas pirts” mājas lapā - www.latvijaspirts.lv

galerija