latvijaspirts.lv
      
2020. gada 24. janvāris
Atgriezties uz sākuma lapu>>>
Velnalas pirts
Viesu māja ar pirti
Viesību nams
Ģimenes mājas
Ķermeņa un gara komunikācija
Ar skaļu brēcienu dīķī iekšā – Līgo!
Veselīgs darbdienas vakars

ATPŪTAS KOMPLEKSS "BRŪVERI"
Siguldas novads

T.: +371 29140036, 26092153, 67971250
E-pasts:  hotelbruveri@inbox.lv

www.hotelbruveri.lv

Pirtnieku vasaras festivāls
 Bruveros, 2009
FOTO galerija >>>

Strādā pirtnieks
Igors Krutjakovs
T.: 22315540

Veselīgs darbdienas vakars

SHAPE žurnāliste Zane Timpare iesaka ekoloģisko Velna alas pirti:

 Uz Velna alas pirti, kas atrodas Siguldā, atpūtas kompleksa “Brūveri” teritorijā, vērts doties, ja vēlies izbaudīt īstu un nesteidzīgu pirts rituālu. Piemēram, pēc saspringtas darba dienas vai sestdienas vakarā, kad šķiet – nedēļas garumā visa kā sakrājies par daudz, jūties iztukšota vai arī gluži vienkārši nogurusi.

Nelielā kompānijā

 Velna alas pirtī būs nedaudz no senlatviešu tradīcijām, nedaudz no mistikas un nedaudz no neredzamo enerģiju apmaiņas. Vislabāk šo organisma attīrīšanās kūri baudīt viena vai dažu pašu tuvāko cilvēku sabiedrībā. Lielām kompānijām un burziņiem šī dabiskā, no guļbaļķiem celtā pirts nav paredzēta. Velna alas pirti kurina ar īstu malku, tējai ūdeni ņem no pazemes avota, bet pašu pirti tīru uztur ar videi nekaitīgiem līdzekļiem.
 Velna alas pirts rituāls ilgst ne mazāk kā trīs stundas. Tas sākas ar nesteidzīgu sviedrējošās tējas, kas organismu sagatavo gaidāmajam karstumam, dzeršanu un našķēšanos ar medu. Visas zāļu tējas nāk no īstiem Latvijas laukiem – ekoloģiskās saimniecības Madonas rajonā.
 Kad izdzerts tik daudz krūžu (ne mazāk par trim, četrām), ka piere sāk spīdēt, laiks pirmajai karsēšanās reizei. Pēc tās seko organismu attīrošās tējas dzeršana, un tad jau pēc vēlmēm – var noberzties ar pirts skrubi, vēlreiz pakarsēties, var uzsākt pēršanās kūri. Saimniecei iepriekš iespējams pasūtīt viņas īpašo pašgatavoto skrubi – paniņu ķausi.

Citāds pirtnieks 
 Pirtnieks Igors pirtī iešanu saista ar cilvēkos mītošās un kosmiskās enerģijas apmaiņu, tāpēc arī pēršanai cenšas izveidot savu īpašo tehniku – viņš gan vēl ir ceļa sākumā, tāpēc katrs pēriens ir kā neliels eksperiments. Pēriens ir maigs, pārdomāts. Tā laikā neviens uz izturību netiek ņemts, nav sajūtas: “Šausmīgi karsti, nav, ko elpot, sāp, gribu ātrāk ārā.” Turklāt pirms pēriena pirtnieks zem galvas un virs tās uzliek vēsas bērza slotas.
 Pēc pēriena jādodas uz pirts dīķi, kura ūdens nāk no pazemes avotiem. Jāsaņemas un aukstajā dīķa ūdenī jāiemērc arī galva (man gan tas neizdevās), lai pēršanās laikā uzjundītās enerģijas apmaiņa neapstātos.
 Tad atkal tējas dzeršana. Šoreiz jāķeras pie trešās tējas, kas stiprina imunitāti – lai pēc peldes aukstajā dīķa ūdenī nesaķertu iesnas. Pēc tam, ja vēlas – pirtnieks piedāvā čakru attīrīšanas procedūru. Tā notiek pirts iekšienē ar pirts slotām. Šis rituāls patiks tām, kam nav pretestības pret neredzamo enerģiju lietām. Pirtnieks diezgan precīzi pasaka, kurš ir darbaholiķis, bet kurš nav ticis galā ar aizvainojumu – tāpēc iekšā sakrājusies negatīvā enerģija. 
 Slotu izvēli labāk atstāt pirtnieka Igora ziņā – viņš, atkarībā no cilvēka rakstura un uzbūves, per ar bērza, ozola vai kadiķa slotām. Zāļu pirts rituāla noslēgumā – ierīvēšanās ar pirts medu. Pēc pirts iespējams pasūtīt arī seno ķīniešu jumeiho masāžu.
 Ja vēl ir spēks, pēc organismu attīrošajām pirts procedūrām var doties pastaigā uz tuvējo Velna alu – ceļā turp un atpakaļ paies nedaudz vairāk kā pusstunda.

galerija