latvijaspirts.lv
      
2020. gada 28. februāris
Atgriezties uz sākuma lapu>>>
Velnalas pirts
Viesu māja ar pirti
Viesību nams
Ģimenes mājas
Ķermeņa un gara komunikācija
Ar skaļu brēcienu dīķī iekšā – Līgo!
Veselīgs darbdienas vakars

ATPŪTAS KOMPLEKSS "BRŪVERI"
Siguldas novads

T.: +371 29140036, 26092153, 67971250
E-pasts:  hotelbruveri@inbox.lv

www.hotelbruveri.lv

Pirtnieku vasaras festivāls
 Bruveros, 2009
FOTO galerija >>>

Strādā pirtnieks
Igors Krutjakovs
T.: 22315540

Ar skaļu brēcienu dīķī iekšā – Līgo!

 Kristīne Melne
2008. gada 20. jūnijs
www.aprinkis.lv

 Gada ugunīgākie svētki beidzot gluži vai ar roku aizsniedzami, bet ielīgošanas pasākumi daudzviet īsti latviskā garā rit jau no pagājušās nedēļas. Pirmssvētku noskaņās gandrīz divdesmit sabiedrībā zināmi Jāņi pulcējās Siguldas novada viesu mājā "Brūveri", lai atmodinātu sevī svētku sajūtu.

 Viņus visus vienoja dziesma – šoreiz patiešām burtiskā nozīmē. Vienkopus pulcējās daļa no dziedošajiem Jāņiem, kas piedalīsies vienā no pēdējo gadu populārākajiem Līgo nakts pasākumiem "Jāņi dzied", ko organizē Latvijas Radio.
 Grandiozajos tautas sadziedāšanās svētkos piedalīsies vairāk nekā 60 sabiedrībā pazīstami Jāņi un Līgas. Šogad visus dziedātgribētājus un svinētājus pulcēs Aizkrauklē, Daugavas krastā – "Kalna ziedos". Gūt ierosmi priekšnesumu sagatavošanā krietni līdzēja arī lieliskā pirtī iešana, ko slavēja visi dziedošie Jāņi, kas bija sadūšojušies izkarsēties "Velnalas pirtī" un uz savas ādas izbaudīt garo un nepavisam ne vienkāršo pēršanās rituālu.

Lecīgs un dziedošs – tā varētu raksturot motosportistu Jāni Vinteru. Lecīgākā Jāņa statusu gan viņš nav nopelnījis ar savu iedomību vai kādām citām negatīvām rakstura īpašībām, bet gan ar (pēc publikas pieprasījuma!) divreiz atkārtoto lieliski izpildīto lēcienu dīķī. Protams, pa pliko – kā jau Līgo svētkos pieņemts.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sportisti kā vienmēr gods godam apliecināja savu fizisko sagatavotību – arī 2007. gada pasaules čempionu skeitborda slalomā Jāni Kuzminu no Olaines lietus neatturēja no lēciena
dīķī.

 

 

 

 

 

 Viens no atraktīvākajiem Jāņiem motosportists Jānis Vinters gan pirtī gāja, gan dīķī lēca un peldējās, demonstrējot savu lieliski nostrādāto augumu. Uz pasākumu viņš bija ieradies kopā ar divām no četru meitu pulciņa un daļu laika pavadīja, citiem Jāņiem skaidrojot, ka deviņpadsmitgadīgā Laura ir viņa meita, nevis māsa, draudzene vai līdzjutēja.

 

 

Pirts priekšā sagurušie Jāņi gan malkoja tēju, gan pārrunāja iecerētos koncerta priekšnesumus un draudzīgi pavilka viens otru uz zoba.

 

 

 

 

Pirtnieks Igors pirtī iešanu saista ar cilvēku un kosmiskās enerģijas apmaiņu, tāpēc arī viņš cenšas izveidot savu īpašo tehniku. Neiztrūkstoša pēršanās eksperimenta sastāvdaļa ir lēkšana dīķī ar skaļu kliedzienu, tādējādi visu slikto enerģiju atdodot ūdenim. Drosmīgākie Jāņi, kas sekoja pirtnieka ieteikumam, piekrita, ka pēc lēciena tiešām jūtas daudz atvieglotāki.

 

 

Basketbolists Jānis Blūms iesākumā bija diezgan atturīgs, bet no pirts priekiem neatteicās un vārda tiešā nozīmē uz savas ādas izbaudīja visu garo un sarežģīto pēršanās procedūru. Starp citu, Aizkrauklē viņš izpildīs "Čikāgas piecīšu" dziesmu "Līgo, māmiņ, līgodama", bet pēc uzstāšanās kopā ar draugiem dosies uz netālo rančo. Parasti viņš Līgo svētkos viesus uzņem pie sevis Langstiņos, bet šogad šī tradīcija jāmaina.

 

 

 

 

 

Sabraukušajiem Jāņiem un citiem viesiem tika piedāvāta lieliska iespēja nopērties "Velnalas pirtī", kas uzcelta uz uguns āderes. Pēršanās tajā cilvēkam sniedz īpaši spēcīgu enerģijas lādiņu. To laikam sajuta arī Jāņi, jo pēc pirts procedūrām sarunas ritēja īpaši spraigi.

 

 

Pēc lieliskās pēršanās un karsēšanās uz pirts lāvas Jāņi sēdēja pie tējas krūzēm un apsprieda pirts procedūru lielisko iedarbību uz organismu. Viņus nemulsināja ne dāmu klātbūtne, ne vairāku fotogrāfu uzmanība un zibspuldžu zibšņi.

 

 

 

Nepatīkamākā lieta, bez kuras diemžēl neiztikt vai katros Jāņos, ir lietus. Mēs gan pie tā Līgo vakarā esam tik ļoti pieraduši, ka svinībām tas lielākoties netraucē. Galvenais, dodoties svinēt, neaizmirst pirmās nepieciešamības lietas, kas palīdz pārlaist stiprās lietusgāzes – lietussargu, gumijniekus un kādu ūdensnecaurlaidīgu uzsvārcīti. Lietus laikā gana omulīgi jūtas arī dietologs Jānis Liepiņš un dramaturgs Jānis Jurkāns. Viņu sarunas iztraucēt nespēs nekādas dabas stihijas.

 

 

 

 

 

Pirms iešanas pirtī Jāņi iesvīda pie tējas krūzēm. Īpaši sagatavotās pirts tējiņas jādzer visu pēršanās procedūras laiku – sākumā sviedrējošā tēja, tad organismu attīrošā, bet, kad nopēries, laiks imunitāti stiprinošajai tējai.

 

 

 

 

 

 

 

Neatņemama Līgo svētku sastāvdaļa ir alus. Tam piekrīt arī Jānis Lancers – vienas no desmit vadošajām celtniecības kompānijām Latvijā SIA "PBLC" prezidents. No 1980. gada līdz 1986. gadam viņš bijis Celtniecības ministra vietnieks, no 1986. gada līdz 1988. gadam Celtniecības ministra pirmais vietnieks, no 1988. gada līdz 1990. gadam Ministru Padomes priekšsēdētāja vietnieks, Valsts Celtniecības komitejas priekšsēdētājs.

 

 

 

 

 

Līgo vakarā galvenais nav smukums, bet gan lai ir ērti, silti un sausi – tam piekrita vai visi aptaujātie Jāņi. Mākslinieks Jānis Anmanis, nākot no pirts, ar savu štāti gan demonstrē īsti bohēmisku garu.

galerija