latvijaspirts.lv
      
2020. gada 28. februāris
Atgriezties uz sākuma lapu>>>
Kas slēpjas aiz Anniņas lodziņa?
Ūdens prieki
Nāras Džakūzī
Naktsmītne
Krodzinieks piedāvā
Aivara ūdensblusa
Brauciens ar plostu
Pirtnieks piedāvā
Anniņas pirts receptes
Naukšēnu villenes jeb kā es sabiju āliņģī
Nāras atklāj sezonu - 2009.
Atkalredzēšanās Naukšēnos! Pirmā diena Aivara Nārās.
Atkalredzēšanās Naukšēnos! Otrā diena Naukšēnu Cilvēkmuzejā.
Ziemassvētku pirts Naukšēnos!
Центр отдыха «Нарас»(«Русалки»)
PUHKEKESKUS «NĀRAS»
Spēkavīru pirts diena - Kā Senajā Romā ...
Naukšēnu Nāras Daiņa Jansona vērojumā

Nāras, Naukšēni, Naukšēnu pagasts, Valmieras rajons, LV-4244
Tālr.: 29431081, 64268194
E-pasts: naras@naukseni.lv
E-pasts: naras@tvnet.lv

www.naras.naukseni.lv

Strādā pirtnieks
Aivars Rullis
T.: 29431081

Atlaides!
Ugunsdzēsējiem,  uzrādot dienesta apliecību, 10% atlaide visiem pakalpojumiem !

PUHKEKESKUS «NĀRAS»

Tule Lätimaale, Naukšeni puhkekeskusesse «Nāras» (Vesineitsid)!

 Ainult 30 minutit sõitu Karksi-Nuiast või tund Valgast, ja oledki puhkekeskuses «Nāras», mis asub Naukšenis, otse Ruhja jõe kaldal, endises viina pruulikojas ja ootab just Sind. Siin sa võid kamina ees lõõgastudes mekkida Lačplesise õlut (populaarseim õlu Lätis), kus sõbralikud nurrulööjad Jurka ja Rudite lubavad sul end silitada, või veeta meeldivalt aega «Raudiņa» (Särjeke) numbritoas, kus saab kahekesi mõnuleda mullivannis ja nautida vee tervistavat massaaži! Kui aga õhtul tekib tuju parandada vereringet, siis lase saunamehel Aivaril soojaks kütta saun - kas «Anni akna taga» või «Vesineitsi Kamber»!

 Ajalooliselt kuulus Naukšeni (Nausküla) kunagi muistse Sakalamaa Ruhja kihelkonna koosseisu, ja just sellepärast iga eestlane siin, välismaal, võib ennast tunda nagu päris kodus.

 Eripakkumine paaridele Eestist! Vallatlemine mullivannis «VESINEITSI JACUZZI» (10.00 latti) ja lõõgastavalt tormakad puhkehetked külalistemaja numbritoas «Raudiņa» (3 tundi - 10.00 latti) - palume eelnevalt ette teatada telefonil +371 29431081, soovitavalt vene keeles.

 Küsi «Eestimaalase hea kliendi kaarti» ning õhtusöök peale sauna on sulle 15% odavam.
 Saunakülastuse ajal suplus «Vesineitsi Jacuzzi»-s on tasuta.
 Esmakordselt Lätis! Ametitunnistuse esitamisel tuletõrjujatele kõik teenused 10% soodsamalt !

Superuudis!

 Kunagises viina pruulikojas ootab õigeid saunafänne ümarpalgist saun «Anni akna taga». See on saja-aastastest palkidest, laastukatuse ja hüva leiliga saun!
 Kui Anni oma akna taga ajab vere ülearu keema, siis võid end  jahutada vesineitsite embuses Ruhja jõe talvises jääaugus või suvistes lainetes.
 Pumpbike ehk «Aivari vesikirp». Tutvumishind 8 latti/tund, suplus on garanteeritud!
 «Vesineitsi Jacuzzi» ootab Teid iga päev ja pakub võimalust kahekesi sukelduda veekeeristesse ning baldahhiini all nautida karget šampust (või tervislikku teed)! 
 Saunamees küll vihtleb, küll määrib kehale õli, savi või šokolaadi.
 Peale leilitamist ja vihtlemist võid mahajahutamiseks sukelduda basseini! Garanteerime, et haisid ja vaalasid sa  seal ei kohta, võid ämma kaas võtta!
 Mootorparv «Ruhja Donald» sõidutab teid nii toomingate õitsemise ajal, lumise ilmaga, kui ka kuuvalguses!

VAATA, MIS ON ANNI AKNA TAGA!

 Koputa aknale, ütle «Tere!» ja tule aga sisse! Enne sisenemist pane kindlasti pähe lambavillast saunamüts, et pea ei kuumeneks üle ja mõtted jääksid selgeks ning juuksed ei näeks välja nagu peale plahvatust makaronivabrikus. 2008.aasta oktoobris puhkekeskuses «Nāras» avatud saun «Anni akna taga» pakub Sulle hüva leili lõhnavate vihtadega ja korraliku vihtlejaga. Tegelikult on saun väga vana, kuid alles hiljuti taastatud ning saanud oma praeguse nime. Vana muistend pajatab: «Ruhja jõe kaldal, ülalpool Naukšeni mõisat, seal kus jõkke suubub jääkülm allikas ehtsa mineraalveega, seisis kord ümarpalkidest saun. Saunanaine Anni teinud erilisi vihtasid – naistele õitsva õunapuu okstest ja nõgestest, meestele – tamme ja kadakaokstest, mille vahele peidetud mõni üheksavägine. Kuid saun vajunud üha sügavamale Ruhja jõe allikatest märga kaldapinnasesse, ja Annil ei jätkunud enam jõudu kaelkookudega kanda vett jõekäärust sauna. Ning siis ühel päeval saun vajus hoopiski maa sisse ja mälestuski saunanaisest kadus unustuse hõlma.» 1881. aastal ehitati Ruhja jõe kaldale mõisa õlle pruulikoda, mõni aasta hiljem ka viina pruulikoda. Kuid sel sügisel, kui kõrtsmik Aivar puhastas sauna basseini, tundus talle, et vee alt nagu paistaks katus ja sarika otsad. Siis lastigi basseinist vesi välja ning ennäe imet - Anni saunakatus on siinsamas olnud kõik need pikad aastad. Natuke tuli kaevata, natuke vundamenti kergitada ja vaata – saun seisab siin nagu 150 aastat tagasi, ainult nüüd - «Nāras» kõrtsi sees. Vaadates üle kohaliku muuseumi kogusid, leiti ka Anni saunaretseptid. Mõned neist: «Kui nõgestega ehitakse karjaaia väravad, siis nõidadel võetakse silmanägemine. Kui pea valutab, siis tuleb väikesed nõgesed siduda laubale ja valu varsti vaibub. Nõges aitab luuvalu vastu – kui inimene on saunas korralikult leilitanud, siis tuleb vihelda haigeid kohti nõgestega.» Saunas «Anni akna taga» on veel ka mõned omapärased kivid, mida meil ei kohta – sellised rohekashallid, nimeks jadeiit ning toodud Venemaa sügavustest. Kivi on poolvääriskivi, mis teeb sauna õhu kergeks ja tervislikuks, mis suudab koguda ja seejärel ära anda soojust ning ei lõhene isegi siis, kui kuumadele kividele valatakse jääkülma vett. Inimesele kahjulikke raskemetalle on jadeiidis 50-100 korda vähem, kui teistes saunakivides. Kuulu järgi jadeiidil on ka ravi- ja müstilisi omadusi. Paljud rahvad peavad seda kivi kallimaks kui kulda, hiinlased ja tiibetlased aga kasutavad seda kivi energeetilise stabilisaatorina.

Ainult koputa aknale ja tule sisse – kui sauna latern põleb, siis tea – saunas on paras kuumus ning lõhnav saunaviht juba ootamas,
et Sind vihelda, masseerida ja noorendada.

 

galerija