latvijaspirts.lv
      
2020. gada 28. februāris
Atgriezties uz sākuma lapu>>>
Kas slēpjas aiz Anniņas lodziņa?
Ūdens prieki
Nāras Džakūzī
Naktsmītne
Krodzinieks piedāvā
Aivara ūdensblusa
Brauciens ar plostu
Pirtnieks piedāvā
Anniņas pirts receptes
Naukšēnu villenes jeb kā es sabiju āliņģī
Nāras atklāj sezonu - 2009.
Atkalredzēšanās Naukšēnos! Pirmā diena Aivara Nārās.
Atkalredzēšanās Naukšēnos! Otrā diena Naukšēnu Cilvēkmuzejā.
Ziemassvētku pirts Naukšēnos!
Центр отдыха «Нарас»(«Русалки»)
PUHKEKESKUS «NĀRAS»
Spēkavīru pirts diena - Kā Senajā Romā ...
Naukšēnu Nāras Daiņa Jansona vērojumā

Nāras, Naukšēni, Naukšēnu pagasts, Valmieras rajons, LV-4244
Tālr.: 29431081, 64268194
E-pasts: naras@naukseni.lv
E-pasts: naras@tvnet.lv

www.naras.naukseni.lv

Strādā pirtnieks
Aivars Rullis
T.: 29431081

Atlaides!
Ugunsdzēsējiem,  uzrādot dienesta apliecību, 10% atlaide visiem pakalpojumiem !

Atkalredzēšanās Naukšēnos! Pirmā diena Aivara Nārās.

15.08.2009

Sauc, mēs būsim klat vienmēr!
Tirdziņš
Šīs nav nopietnas sarunas
Karogs uzvilkts
Saieta atklāšana
Čigānu pirtiņa
Kalēja dāvātās kāpnes
Aivars ar viesiem no Gulbenes
Ja gribas gulēt, tad guļ, lai tur vai kas
Gvido ar mūsu stādīto kadiķīti
Puiši gatavi kolektīvajam pērienam

 15. augustā tikāmies Naukšēnu Nārās pie Aivara. Izbraucot no Rīgas mūs pavadīja biezi lietus mākoņi un noskaņojums manāmi zuda.

Bet, laikam jau pirts mīļiem visu varenie stāv blakus, un ceļā aiz Valmieras sāka spīdēt saulīte. Skaisti, noskaņojums uzlabojās un steigšus braucam uz saieta atklāšanu.

 Nonākot Nārās, ķeramies pie darbiem un palīdzam Aivaram. Baibiņa ieņem savu ierasto vietu un sāk rūpēties par viesu uzņemšanu, to reģistrāciju un lietu ierādīšanas.

Mēs pārējie - Aivara atbalsta grupa, runājamies ar viesiem un palīdzam radīt jauku kopējo atmosfēru.

Aija, Sergejs, Aivars un Guntis sāk gatavoties pirts procedūrām, jo būs darāms liels darbs. Nav jau noslēpums, ka visi, kas „Nārās” ir sanākuši, ir dūšīgi pirtī gājēji. Tas nozīmē tikai to, ka jāper būs daudz un ilgi.

 Saieta atklāšanas brīdī kopsummā esam gandrīz 100 dalībnieki. Atklāšanu uzsākam ar „Nāru” karoga uzvilkšanu. Laikam tā jau tiešam būs mūsu tradīcija, katrreiz viesojoties pie Aivara iegūt jaunu krustbērnu - šoreiz karogu.

Pēc karoga uzvilkšanas Aivars viesus iepazīstina ar pasākuma dalībniekiem, kuri ir gatavi dalīties savās zināšanās, rādīt savas pirts lietas un ieteikt labākos risinājumus veiksmīgai pirts procedūrai.

 Mūsu uzmanību šoreiz piesaista interesanti un oriģināli izveidotā čigānu pirtiņa. Tā vakara gaitā bija pieprasīta un viesiem ļoti iepatikās.

Aivars paldies saka pirts draugam, kaimiņos mītošajam kalējam. Vareni labas kāpnes esot iedāvājis, lai no pirtiņas var ērti upē tikt. Mēs arī pievienojamies paldies teiktajam.

 Saiets ir atklāts un dalībnieki izklīst viesu mājas teritorijā. Naskākie ieņem rindu pirtīs uz pērienu, lēnīgākie laiskā gaita apstaigā preču piedāvātājus, runājas ar līdzīgi domājošajiem.

Mēs apciemojam savus krustbērnus. Mazais kucēns, kura dzimšanas dienā bijām „Nārās” ciemos pirmo reizi, nu jau izaudzis brangs. Un to nemaz netraucē apkārtējā kņada, kad ir laiks diendusai.

Tepat pļaviņas malā labi sazēlis ari kopīgi stādītais kadiķītis. Tas mūsu pulkā ienāca pavasara nogalē otro reizi tiekoties Naukšēnos.

 Pienāk laiks un Aivars prezentē savu jauno izgudrojumu, kā vienlaicīgi nopērt trīs muguriņas. Ierīces atklāšana izraisa patīkamu jautrību un visu tā jau ļoti labais noskaņojums kļūst vēl labāks.

Stāsts par ierīces pareizu pielietošanu ar tehniskās instrukcijas detalizētu izklāstu ir pārliecinošs. Detaļās nespēšu atkārtot un tas nav nepieciešams.

Tik labi izstāstīt kā Aivars noteikti nevarēšu. Atliek vien pašiem to noklausīties. Brauciet ciemos uz Nārām.

 Pēcpusdienā saņemam uzaicinājumu izbraukt ar plostu pa Rūjas upi. Nedaudziem no mūsu atbalsta grupas šis brauciens nav svešs, jo atceramies iepriekšējo braucienu ievziedu laikā.

Ar prieku dodamies uz plostu, mums piebiedrojas arī citi viesi. Rūja vasarā ir savādāka, bet tikpat jauka un interesanta kā pavasarī.

 Vakarpusē viesi nedaudz izklīduši un lielākā koncentrācija, protams, ir pie pirtīm. Visi smaidīgi un apmierināti. Jauki.

Sākot krēslot uz dziesmām kārtojas muzikanti. Klāt ir zaļumballes laiks.

Patīkami redzēt, ka uz ballīti atnākusi vietējā jaunatne. Paldies Aivaram, par nelieliem svētkiem Naukšēnos arī tiem, kam pirts nav sirdslieta.

Ballītes noslēgumā atbalsta grupa sarūpēja īpašo deju mājas saimniekam - mūsdienīgā nosaukuma „regetons”.

Iespējams to raksta savādākiem burtiņiem, bet jāatzīst, ka dažām mūsu kompānijas dāmām nācās piedomāt lai šo vārdiņu atcerētos. Nu mēs to zinām un deja ir gana laba, lai pamazām to sāktu apgūt.

Aivars, kas vienmēr stingri stāv uz kājām un ne tik viegli mulst, šoreiz saņēma krietnu pārsteiguma devu, par ko vēl nākošajā dienā atvadoties runāja un paldies teica mūsu atbalsta grupas jaunākajai meitenei Rūtai.

 

galerija