latvijaspirts.lv
      
2020. gada 04. aprīlis
 Atgriezties uz sākuma lapu>>>
Dr. Artūra Tereško tējas
Veselības tējas 5. lpp.
Veselības tējas 4. lpp.
Veselības tējas 1. lpp
Veselības tējas 2. lpp.
Veselības tējas 3. lpp.
Tēju karalis pieslīpējas Eiropai
Zāļu diena vasaras saulgriežos

www.fitoterapija.lv

Ārsts – fitoterapeits Artūrs Tereško
Tālr. 29484457
E -pasts: arturs_teresko@inbox.lv

Ārsta Artūra Tereško fitoterapijas un adatu terapijas ārsta prakse
Cēsīs, Valdemāra ielā 13
Tālr. 64122134, mob. 29484457 fax. 64122134

Ārstes homeopātes Baibas Tereško privātprakse
Rīgā, Brīvības 37, 5. stāvā 8C. kabinetā, tālr. 29152772
Cēsu pilsētas poliklīnikā, Palasta iela 15, Cēsis, tālr. 29152772

Dr. Tereško tējas ražotne
„Kosas”, Amatas novads, Cēsu rajons, Latvija
Pasūtījumiem tālr. 28682627
Direktors 29484457
Komercdirektors 29152772
Fakss 64122134
E-pasts: arturs_teresko@inbox.lv

 Rakstiet mums!
info@fitoterapija.lv

 

Veselības tējas 3. lpp.

Veselības tēja CUKURA VIELU MAINAS KOMPENSĀCIJAI
 
Cukura vielu maiņas traucējumi cilvēkam izraisa slimību, kuru sauc par diabētu. Pie šīs slimības pirmā varianta netiek sašķelts un izmantots cukurs, jo aizkuņģa dziedzeris neražo insulīnu— vielu, kura veic šo procesu. Pie otrā slimības varianta insulīna ir pietiekami, bet tas netiek šūnā iekšā un cukurs netiek izmantots. Abos gadījumos vielu maiņa norit nepareizi, veidojas toksiskas vielas, kuras bojā asinsvadus un nervus.
 Veselības tējā CUKURA VIELU MAIŅAS KOMPENSĀCIJAI ir apvienoti augi.

 • Augi, kuri veicina aizkuņģa dziedzera darbību, tie ir lucernas laksti un pienenes saknes.
  Mellenes lapas un āboliņa ziedi sekmē cukura izmantošanu šūnās.
  Asinsvadu stāvokli uzlabo nātru lapas, to iespaidā samazinās asinsvadu caurlaidība un trauslums.
  Pupiņu pākstis veicina vielu maiņas gala produktu izvadīšanu no organisma, kas ir ļoti būtiski, lai mazinātu intoksikāciju.

 Kopumā veselības tēja CUKURA VIELU MAINAS KOMPENSĀCIJAI samazina komplikācijas rašanās iespēju, kuras raksturīgas diabētam un nedaudz samazina cukura līmeni asinīs, tāpēc ir jāseko cukura līmenim asinīs un pirms uzsākt lietot tēju, ieteicams konsultēties ar ārstu.

Veselības tēja BRONHIEM
 
Tautas dziedniecībā gadu simteņiem ilgi pielieto augus, kuriem ir ietekme uz elpošanas sistēmu, lai mazinātu kairinošu klepu, mīkstinātu sausu klepu, pazeminātu temperatūru un sekmētu ātrāku atveseļošanos.
 Zāļu maisījumā Veselības tēja BRONHIEM ir pēc noteiktas, pārbaudītas receptes savienoti augi, kuri viens otru papildinot, veic šo uzdevumu.

 • Priežu pumpuri, gaiļbiksītes ziedi un lapas un debestiņas laksti sekmē atklepošanu.
  Alantes sakne, Islandes ķērpis aptur vīrusu un mikrobu vairošanos.
  Raudenes laksti un liepas ziedi samazina temperatūru
  Asinszāles laksti un sarkanā āboliņa ziedi veicina bronhu un plaušu gļotādas atjaunošanos.

 Kopumā Veselības tēja BRONHIEM paaugstina ari organisma aizsardzības spējas, mazina iespēju saslimt ar elpceļu slimībām.

Veselības tēja PLAUŠĀM
 
Hronisku plaušu slimību gadījumos ir nepieciešams samazināt iekaisumu, paplašināt bronhus, veicināt krēpu izdalīšanos un atjaunot bronhu gļotādu. Šos uzdevumus lielā mērā var palīdzēt veikt ārstniecības augi, kuri ir apvienoti Veselības tējā PLAUŠĀM.

 • Krēpu sašķidrināšanu un izvadīšanu veicina tūsklapes lapas, debestiņas laksti un griķu ziedi.
  Nātres lapas un sēklas, kā arī āboliņa ziedi samazina iekaisumu.
  Ceļmallapas lapas veicina bronhu gļotādas un plaušu audu atjaunošanos.

 Kopumā tēja PLAUŠĀM uzlabo vispārējo veselības stāvokli, paātrina atveseļošanās procesu hronisku plaušu slimību gadījumos un novērš tālāku iekaisuma attīstīšanos.

Veselības tēja SIRDS SPĒKAM
 
Kopš seniem laikiem cilvēki ievērojuši, ka dabā ir augi, pievienojot uzturam, uzlabojas sirdsdarbība, mazinās aizdusa, sāk lēnāk un spēcīgāk pukstēt sirds, paaugstinās darbaspējas.
 Ārstniecības augu tējas maisījumā Veselības tēja SIRDS SPĒKAM ietilpst.

 • Asinszāle, kuru tautas medicīnā lieto kā asinis attīrošu līdzekli, asinsspiediena normalizēšanai, brūču un ievainojumu ātrākai sadziedēšanai, garastāvokļa uzlabošanai.
  Baltdadzis, kurš pastiprina sirds muskuļa saraušanās spēku un mazina aizdusu.
  Mātere, kas jau kopš 15.gadsimta zināma kā līdzeklis, kas uzlabo sirds darbību; šim augam piemīt ari nomierinošas īpašības, tas paplašina sirds asinsvadus un palēnina sirdsdarbību.
  Griķu laksti ar ziediem, kuri satur C un PP vitamīnus, un kuriem ir liela loma asinsvadu elastības un sieniņas izturības nodrošināšanā, tā mazinot infarkta vai insulta draudus.
  Vīgriezes ziedi, kuri samazina tūsku un lieka šķidruma daudzumu vēdera dobumā (ascītu), ja tāds veidojas, vienlaicīgi vīgriezes ziedi paplašina sirds vainagartērijas un samazina asinsspiedienu.
  Arnika, kurai piemīt tonizējošas īpašības uz sirds un asinsvadu sistēmu, tā uzlabo sirds apgādi ar asinīm un uzlabo tās saraušanās spējas.

 Kopuma Veselības tēja SIRDS SPĒKAM mazina sirds mazspējas parādības un uzlabo ari vispārējo veselības stāvokli.

Veselības tēja SPASTISKU AIZCIETĒJUMU, RESNĀS ZARNAS IEKAISUMA ĀRSTĒŠANAI
 
Normālu zarnu darbību nodrošina pareizs uzturs, kustības un psihisks miers. Ja arī izpildot šos nosacījumus saglabājas aizcietejumi, uzpūšas vēders un moka vēdergraizes, tad gremošanas trakts ir jāizmeklē sākot ar zobiem un beidzot ar resno zarnu.
 Vieglākos gadījumos var palīdzēt šeit piedāvātā tēja.

 • Krūkļa mizas darbības rezultātā pastiprinās resnās zarnas kustības.
  Ugunspuķe veicina zarnu satura sašķidrinašanos.
  Kumelītes samazina spazmas un iekaisumu.
  Linsēklas «ieeļļo» zarnu gļotādu.
  Vircele darbojas pret iekaisumu visā gremošanas traktā, samazina zarnu uzpūšanos un spazmas, kā ari jūtami atvieglo vēdera izeju, neveidojot pierāšanu un blakusparādības.

 Kopumā Veselības tēja SPASTISKU AIZCIETĒJUMU UN RESNĀS ZARNAS IEKAISUMA ĀRSTĒŠANAI uzlabo gremošanas procesu, atvieglo vēdera izeju un samazina arī hemoroīdu radītos traucējumus.

Veselības tēja NIERU BĻODIŅU UN URĪNPŪŠĻA IEKAISUMA ĀRSTĒŠANAI
 
Iekaisums nieru bļodiņās un urīnpūslī veidojas, ja, pazeminoties organisma aizsardzības spējām, aktivizējas baktērijas, kuras parasti mīt pie cilvēka un neizraisa nekādus traucējumus; tādos gadījumos šī tēja loti labi palīdz. Arī ielaistas, neārstētas seksuāli transmisīvas slimības bieži vien izpaužas ar nieru bļodiņu un urīnpūšļa iekaisumu; tādos gadījumos jānoskaidro slimības izsaucējs un jālieto specifiskus antibiotiķus, bet lai slimība nekļūtu hroniska un lai paātrinātu atveseļošanos, ieteicams līdztekus lietot šo tēju. Iekaisuma attīstīšanos stipri veicina piespiedu urīna aizture. Kad gribas čurāt, tas ir jāizdara nekavējoties.
 Veselības tējas NIERU BĻODIŅU UN URĪNPŪŠĻA IEKAISUMA ĀRSTĒŠANAI sastāvā ietilpst.

 • Augi kuriem ir bremzējoša iedarbība uz mikrobiem, tie ir Islandes ķērpja laponis un baltdadža laksti.
  Brūklenes lapas, tīruma kosas laksti un bērza lapas sekmē urīna izdalīšanos un novērš sastrēgumu nierēs.
  Nātres lapas uzlabo asins sastāvu kā arī asinsvadu stāvokli un kopā ar ceļmallapas lapām sekmē urīnceļu gļotādas atjaunošanos līdz normālam stāvoklim.
  Sveķenes laksti neļauj veidoties nierakmeņiem.
  Mežrožu augļi ir lielisks vitamīnu un minerālvielu avots, kas stiprina organisma aizsardzības spējas.

 Kopumā šī tēja ne tikai palīdz organismam tikt galā ar iekaisumu, bet arī uzlabo vispārējo veselības stāvokli.

Veseības tēja NIERĒM
 
Nieres daba ir veidojusi ka filtru sistēmu, kur tūkstošiem sīku caurulīšu, kuras satītas kamolīšos, savijas ar tikpat sīkiem asinsvadiem un no tiem atsūc šķidrumu, izfiltrē un koncentrē to, veidojot urīnu. Aknas veic visus priekšdarbus, neitralizējot dažādus savienojumus, un padara šo filtrāciju iespējamu, īstenībā urīns veidojas aknās, nieres to tikai koncentrē.
 Dažreiz šo filtru sistēmu bojā iekaisums, kas izraisa filtrācijas traucējumus un iekaisumam raksturīgus fiziskus un laborato-riskus simptomus. Arī gadiem ritot nieru funkcijas kļūst vājākas un nespēj pilnvērtīgi veikt organisma attīrīšanas funkcijas. Tādos gadījumos ir nepieciešams nierēm palīdzēt. To var mēģināt izdarīt, pievienojot atveseļošanas pasākumiem Veselības tēju NIERĒM, kura pagatavota ar nolūku stimulēt nieru filtrācijas spējas, samazināt iekaisumu un ar to saistītos traucējumus.
 Veselības tējā NIERĒM ietilpst.

 • Brūklenes lapas, paegļa ogas, bērza lapas. Drogai no šiem augiem piemīt urīndzenošas īpašības.
  Baltdadža laksti darbojas pret iekaisumu un samazina audzēju veidošanās briesmas.
  Auzas ir lielisks mikroelementu avots un atveseļo organismu, tās ari nomierina un samazina gludās muskulatūras spazmas.
  Plostbarzis ir viens no retajiem augiem, kuru ar sekmēm var lietot glomerulonefrīta ārstēšanai, tā darbības rezultātā samazinās olbaltuma izdalīšanā un ar olbaltuma zudumu saistītā vispārējā tūska.
  Āboliņa ziedi veicina gļotādu atjaunošanos, kā arī samazina iekaisumu un sāpes.
  Kazenes laksti nedaudz stimulē nieru darbību, pastiprina zarnu kustības un veicina vēdera izeju.

 Kopumā veselības tēja NIERĒM stimulē nieru darbību, ne īpaši palielinot urīna daudzumu, bet vairāk palielinot tā īpatnējo svaru. Šīs tējas lietošana samazina nieru mazspējas veidošanās iespēju hroniska nieru iekaisuma gadījumā.

Veselības tēja LOCĪTAVĀM
 
Dzīves laikā locītavas bieži tiek traumētas; jauniem cilvēkiem tas lielākoties paiet bez sekām, bet vēlākos gados pat neierasta lielāka fiziska slodze var bojāt skrimsli un būt kā sākums locītavu deformācijas attīstībai. Tiesa gan, ja cilvēks ir pieradis pie fiziskas slodzes un katru dienu veic kādu fizisku darbu, viņa kauli līdz sirmam vecumam saglabājas stipri un nekāda osteoporoze tos neskar. Lai cik tas liktos paradoksāli, bet tieši fiziska slodze ir labākais līdzeklis pret locītavu deformāciju un kaulu lūzumu. Tomēr arī fiziski aktīviem cilvēkiem reizēm attīstās locītavu iekaisums un deformācija. Tam par iemeslu var būt gan gremošanas un uzsūkšanās traucējumi, kuru rezultātā locītavu skrimšļi nesaņem vajadzīgās barības vielas; gan arī to sīko asinsvadiņu slēgšanās, kuri apgādā skrimšļus ar šīm barības vielām un skābekli. Traucējumi aknu un nieru darbībā, kad organismā uzkrājas palielināts urīnskābes daudzums, izsauc lēkmjveidīgas sāpes mazajās locītavās; šo slimību sauc par ģikti. Pret to palīdz cīnīties.

 • Gāršas laksti, kuri sekmē urīnskābes sālu izdalīšanos no organisma. Gāršas laksti ir svarīga veselības tējas LOCĪTAVĀM sastāvdaļa.
  Veselības tējā LOCĪTAVĀM ir iekļauti arī augi, kuri labvēlīgi ietekmē gremošanu (nātres lapas, amoliņa laksti),
  Augi kuri stimulē nieru darbību (tīruma kosas laksti, bērza lapas paegļa augli).
  Šajā tējā ir iekļauta ari kārkla miza, kura satur salicilātus un tāpēc efektīgi samazina locītavu sāpes un iekaisumu.
  Klinģerītes ziedi un vārnaskājas laksti sekmē atjaunošanās procesus gan tieši locītavu skrimšļos, gan visā organismā.

Veselības tēja NIERAKMEŅU ŠĶĪDINĀŠANAI
 
Nierakmeņi nieru bļodiņās un citur urīnceļos veidojas, ja šajā sistēmā ilgstoši pastāv hronisks iekaisums; tas ir galvenais šīs slimības cēlonis. Uz iekaisuma fona nierakmeņi var pastiprināti veidoties, ja cilvēks ēd tikai kādu vienu produktu, piemēram, biezpienu vai pienu, vai lieto daudz kalcija preparātus, kas tagad, pateicoties reklāmai, ir modē. Riska faktori ir arī pārmērīga šokolādes, gaļas un alkoholisko dzērienu lietošana. Arī atsevišķi medikamenti var veicināt nierakmeņu veidošanos. Par to ir jālasa zāļu preparātu anotācijās. Pie nierakmeņu slimības obligāti jānovērš urīna izvadīšanas traucējumi (priekšdziedzera palielināšanās, anatomiskas izmaiņas urīnvados.)
 Kalcija oksolāti un fosfāti sastāda 70 % no visiem akmeņiem, tie šķīst vāji, bet šīs tējas darbības rezultātā var sadalīties mazākos gabaliņos, jo parasti daudzi sīki akmentiņi salīp kopa un veido lielākus «dārgakmeņus», un tad izvadīties laukā vai arī, diemžēl, iesprūst, izraisot nieru koliku. To nevar paredzēt un vieglāk ir no nierakmeņu slimības izvairīties, nekā ar to cīnīties.
 Retāk sastopami ir magnija, amonija un kalcija fosfāti — šie akmeņi šķīst, ja lieto kukurūzas sakņu novārījumu; kurā ir sastopami 10-12% gadījumos, tos var izšķīdināt, ja lieto augu valsts barību un ārstniecības augu tējas, galvenais ir veidot organismā neitrālu vai viegli bāzisku vidi, lai urīns nebūtu skābs.
Dabā ir atrodami ārstniecības augi. kurus lietojot novēro nierakmeņu šķīšanu.

 • Veselības tējā NIERAKMEŅU ŠĶĪDINĀŠANAI šim nolūkam kalpo zeltslotina, pupiņu pākstis un viršu ziedi.
  Savukārt bērza lapām un tīruma kosai piemīt gan urīndzenošas, gan pretiekaisuma īpašības.
  Nātres lapas uzlabo asinsvadu stāvokli un nodrošina organismu ar dzelzi un mikroelementiem.

 Šo tēju ir ieteicams lietot arī kā līdzekli, lai nierakmeņi neveidotos, īpaši, ja ir urīnatteces traucējumi.

SIRDS veselības tēja
 Šī tēja var palīdzēt paaugstināta asinsspiediena gadījuma, jo kapmirtes laksti, gandrenes laksti, diļļu sēklas un vilkābeles ziedi kompleksi darbojas tādā veidā, ka paplašina asinsvadus, palēnina sirdsdarbību un nomierina satrauktus nervus, kā rezultātā asinsspiediens tiešām samazinās.
Vīgriezes ziedi paplašina sirds asinsvadus.

 • Bērza lapas un tīruma kosas laksti veicina nieru darbību, kā rezultātā no organisma izdalās liekais šķidrums.
  Māteres laksti jau kopš seniem laikiem tiek lietoti, lai novērstu sirdsdarbības ritma traucējumus.
  Ārstniecības amoliņa laksti samazina asins recēšanas spēju, tā mazinot trombu veidošanās risku.

 Kopumā SIRDS VESELĪBAS TĒJA palēnina sirdsdarbību, ja tā ir paātrinātā nervozitātes un spriedzes dēļ, uzlabo sirds un citu orgānu apasiņošanu un samazina asinsspiedienu.

 

galerija