latvijaspirts.lv
      
2020. gada 04. aprīlis
 Atgriezties uz sākuma lapu>>>
Dr. Artūra Tereško tējas
Veselības tējas 5. lpp.
Veselības tējas 4. lpp.
Veselības tējas 1. lpp
Veselības tējas 2. lpp.
Veselības tējas 3. lpp.
Tēju karalis pieslīpējas Eiropai
Zāļu diena vasaras saulgriežos

www.fitoterapija.lv

Ārsts – fitoterapeits Artūrs Tereško
Tālr. 29484457
E -pasts: arturs_teresko@inbox.lv

Ārsta Artūra Tereško fitoterapijas un adatu terapijas ārsta prakse
Cēsīs, Valdemāra ielā 13
Tālr. 64122134, mob. 29484457 fax. 64122134

Ārstes homeopātes Baibas Tereško privātprakse
Rīgā, Brīvības 37, 5. stāvā 8C. kabinetā, tālr. 29152772
Cēsu pilsētas poliklīnikā, Palasta iela 15, Cēsis, tālr. 29152772

Dr. Tereško tējas ražotne
„Kosas”, Amatas novads, Cēsu rajons, Latvija
Pasūtījumiem tālr. 28682627
Direktors 29484457
Komercdirektors 29152772
Fakss 64122134
E-pasts: arturs_teresko@inbox.lv

 Rakstiet mums!
info@fitoterapija.lv

 

Veselības tējas 1. lpp

PIRTS veselības tēja 
 Pirts kopš seniem laikiem ir bijusi veselības un labas pašsajūtas darbnīca. Pirtī iešana ir ļoti spēcīga fizikālā terapija, kur uz ķermeni un organismu kopumā iedarbojas gan karstums, gan aukstums, gan masāža, gan ūdens un tvaiks. Pirts procedūras laikā notiek pastiprināta svīšana, kas arī ir vajadzīga, jo svīstot organisms attīrās. Taču, lai neciestu veselība, zaudēto šķidrumu ir nepieciešams atgūt. Nav veselīgi pirtī lietot alkoholiskos dzērienus. Īstais dzēriens pirtī ir tēja.

 • Pirts veselības tējā ir ārstniecības augi, kuri izraisa svīšanu. Tie ir liepas ziedi, avenes lapas un bērzu lapas.
  Savukārt ugunspuķes lapas un ziedi stimulē zarnu darbību.
  Puķgalves laksti atjaunojoši iedarbojas uz aknām.
  Asinszāles laksti stiprina imunitāti un uzlabo garastāvokli.
  Visi šie augi satur daudz mikroelementu un vitamīnu.

 Pirts veselības tēju var lietot gan pirms pirtī iešanas, gan starp pēršanās reizēm, gan pēc pirts. Šai tējai piemīt viena burvība. Ja ar PIRTS veselības tējas uzlējumu “uzmest garu”, tad ziemas spelgonī, guļot uz lāvas aizvērtām acīm, var redzēt vasaras saulē sakarsušu ziedošu pļavu.

Dieva Dārzu tēja
Tējas sastāvā ietilpst:

 • Upeņu lapas – tās satur C vitamīnu, ēteriskās eļļas un dod tējai labu smaržu;
  Ugunspuķe piešķir tējai patīkamu skābenu garšu, labvēlīgi iedarbojas uz gremošanu;
  Piparmētras izraisa atsvaidzinošu sajūtu, jo satur mentolu – vielu, kas paplašina asinsvadus;
  Lazdas lapas samazina holesterīna līmeni asinīs, aizkavē aterosklerozes veidošanos;
  Mārsils uzlabo garastāvokli, tonizē un uzmundrina.

 Kopumā šī tēja ir piemērota ikdienas lietošanai, to var lietot gan veci, gan jauni, gan slimi, gan veseli, tā ir ne tikai garšīga, bet arī palīdz saglabāt normālas visas organisma funkcijas, tātad labu veselību.

Veselības tēja BŪSIM JAUNI 
 Mūžīgas jaunības eliksīra meklēšana ir alķīmija medicīnā, tomēr izprotot to, kas izraisa organisma novecošanos, cilvēks var daudz ko darīt savā labā un lielā mērā aizkavēt šo nenovēršamo procesu. Mūžīgi dzīvot mums nav lemts, tomēr katrs savu dzīvi var nodzīvot dažādi — vai nu vienas mokas, nepārtraukti slimojot vai arī ar stipru veselību un vienos priekos, jo nav lielāka prieka, kā būt veselam. Katrs ir ievērojis, ka viena vecuma cilvēki pēc 40 gadiem bieži izskatās it kā būtu dažāda vecuma. Ir veikti daudzi pētījumi, kuros noskaidrots, kā ir jādzīvo un kas ir jādara, lai nodzīvotu garu mūžu bez slimībām un labā izskatā. Atklātā patiesība ir vienkārša— cilvēkam jāpiedzimst no fiziski un garīgi veseliem vecākiem, jādzīvo tīrā vidē, jātic Dievam, jāvēl visiem tas labākais, fiziski daudz jāstrādā, jālieto vienkārša barība bez pārmērībām ēšanā, jādzer avota ūdens un ārstniecības augu tējas. Cik no tā mēs izpildām? Daudzi cilvēki savā dzīvē neko no tā nedara. Bet vajag sākt un izdarīt vismaz to, kas no mums ir atkarīgs.

Tējā BŪSIM JAUNI ietilpst augi, kuri netiešā veidā, uzlabojot iekšējo orgānu darbību, palēnina novecošanās procesu.

 • Mārdadža lapas un sēklas uzlabo aknu darbību.
  Auzas dot organismam nepieciešamos mikroelementus un vitamīnus.
  Asinszāles laksti samazina depresijas rašanās iespēju un uzlabo gremošanu.
  Vītola miza «šķidrina» asinis, tā mazinot infarkta un insulta risku Vilkābeles ogas palēnina sirdsdarbību, kā rezultātā, sirds var vairāk atpūsties.
  Kapmirtes lapas paplašina asinsvadus un, samazinot asinsspiedienu, attālina asinsvadu sklerozi.

 Kopumā veselības tēja BŪSIM JAUNI vairo fizisko un garīgo spēku; to lietojot cilvēks jūtas jaunāks, spēcīgāks; tā palīdz uzsākt veselīgu dzīves veidu, kas tiešām dod iespēju būt jauniem līdz vecumam.

Veselības tēja SVARA SAMAZINĀŠANAI 
 Daudzi cilvēki jūtas neērti par to, ka ir resni, bet nekādi nevar atbrīvoties no liekā svara. Tā tiešām ir ne tikai psiholoģiska bet arī fiziska rakstura problēma, jo aptaukošanās izsauc dažādus veselības traucējumus, sākot ar paaugstinātu asinsspiedienu un beidzot ar vēnu varikozi. No otras puses, arī dažādi organisma funkciju traucējumi bieži izraisa aptaukošanos. Piemēram, novājināta vairogdziedzera darbība izraisa nepārvaramu slinkumu kustēties, vielu maiņas palēnināšanos, apātiju un aptaukošanos. Tādi gadījumi nav reti, taču šie cilvēki par savu izskatu un veselību neuztraucas un pie ārsta neiet.
 Citiem ir pastiprināta apetīte stresa apstākļos, kad pastiprināti izdalās kuņģa skābe, ar ēdienu tā tiek neitralizēta. Kuņģa iekaisums un čūla neveidojas, bet liekie kilogrami krājas. Šie cilvēki ir bieži viesi pie ārsta, taču, neizmainot dzīves un darba apstākļus, neizdzenot no kuņģa sliktās baktērijas, neko nevar panākt, bet tam visam šim cilvēkam nav laika un viss paliek nodomu līmenī. Vēl, citai daļai cilvēku nenoārdās un nepārveidojas enerģijā ogļhidrāti (cukurs, maize, putraimi, kartupeļi), jo nedarbojas insulīns, tad glikoze tiek pārvērsta taukos; cukura asinīs ir daudz, bet enerģijas maz. Šinī variantā, ja ari cilvēks neko daudz neēd, tas tik un tā paliek resnāks.
 Taču vairākums resnu cilvēku tādi ir vienkārši tāpēc, ka ir iesākuši un pieraduši daudz un nepareizi ēst, aiz slinkuma maz kustēties un daudz gulēt.
 Pirms nopietni ķerties pie svara samazināšanas pasākumiem, vajadzētu aiziet pie ārsta un noskaidrot vai nav kāds no minētajiem variantiem; ja ir, tad jāārstējas ar speciālām zālēm, ja nav, tad jānopērk franču dietologa Montenjaka grāmata, jāatrod tajā savs konstitucionālais tips un mērķtiecīgi jārīkojas — jāsāk pareizi ēst.

Veselības tēja SVARA SAMAZINĀŠANAI palīdzēs to veikt.

 • Augi, kuri aktivizē vielmaiņu — tie ir zvērene, trejkrāsu vijolīte un vārpatas sakne.
  Gandrene, trejkrāsu vijolīte un vīnogu lapas samazina apetīti.
  Maura sūrenes darbības iespaidā pastiprinās nieru darbība.
  Ugunspuķe uzlabo tējas garšu un veicina vēdera izeju.

 Kopumā Veselības tēja SVARA SAMAZINĀŠANAI vājina apetīti, pastiprina vielu maiņu un uzlabo vispārējo veselības stāvokli, tā palīdz jūtami samazināt svaru.

Veselības tēja TONUSS
 Mūsdienu cilvēki nogurst no milzīgās informācijas plūsmas, pārmērīgas fiziskās un garīgās, zaudē optimismu un dzīvesprieku. Taču daba pati ir parūpējusies par tās daļu— cilvēku un piedāvā tam nepieciešamos augus, kas palīdz uzturēt organismu labā fiziskā un garīgā formā.

Veselības tējas TONUSS sastāvā iekļauti:

 • Augi, kuri uzlabo garastāvokli un darbojas kā antidepresanti (asinszāle, kalmes sakne);
  Augi, kuru ietekmē aktivizējas iekšējo orgānu darbība un nostiprinās nervu sistēma (melisa, gurķumētra);
  Tējas sastāvā ir auzu skaras, kuras ievāktas ziedēšanas stadijā un nauduļi, augs, kurš samazina mūžīgā noguruma sajūtu un ir arī lielisks vitamīnu avots nogurušajam organismam.

 Kopumā Veselības tēja TONUSS ne tikai tonizē organismu un normalizē garastāvokli, bet arī aktivizē organisma iekšējās rezerves un paaugstina organisma spējas pielāgoties nelabvēlīgiem vides apstākļiem.

Veselības tēja MIERAM UN MIEGAM 
 Mūsu nervozajā un stresa pilnajā laikmetā daudziem cilvēkiem ir iemigšanas grūtības un dažāda rakstura miega traucējumi, kuru dēļ pazeminās darbaspējas un garastāvoklis. Ir pierādīts, ka miega traucējumi izsauc depresiju un tā, savukārt, pastiprina bezmiegu. No šī apburtā loka ir grūti izkļūt laukā. «Miega zāles» šo problēmu neatrisina, pie tam ilgstoši tās lietojot, veidojas pieradums un atkarība, bet antidepresanti izraisa daudz dažādu blakusparādību.
 Daba ir parūpējusies par cilvēkiem, dodama tiem tādus augus, kuri nomierina un palīdz iemigt, neizraisot paģiru sindromu nākamajā dienā.

Veselības tējā MIERAM UN MIEGAM ietilpst:

 • Vilkābele - samazina nervozitāti;
  Piparmētra un melisa - tonizē un atsvaidzina, kā arī uzlabo garastāvokli;
  Vīgrieze - samazina stresa sajūtu;
  Baldriāns - izraisa miegu, bet tikai tad, kad cilvēks ir nolicies gulēt;
  Virši - arī ir viegla miegu izraisoša iedarbība, tāpēc bezmiega gadījumā palīdz karote viršu medus, īpaši bērniem;
  Gurķu mētra - nostiprina nervu sistēmu un dod tējai patīkamu smaržu.

 Kopumā Veselības tēja MIEGAM UN MIERAM nomierina; tā sekmē miega iestāšanos, ja cilvēks atrodas mierīgos apstākļos guļus stāvoklī, tāpēc to var lietot arī no rīta, kad ir nervozitāte, taču to nav ieteicams lietot, ja ir paredzams tāls ceļš mašīnā pie stūres.

Veselības tēja AKNĀM 
 Aknas cilvēka organismā ir vislielākais blīvais orgāns, arī darba aknām ir ļoti daudz. Tās attīra organismu no kaitīgām vielām, kuras nonāk organismā ar pārtiku vai veidojas vielu maiņas procesā. Ja cilvēks lieto veselībai kaitīgas vielas, ēd bojātus produktus, strādā kaitīgos darba apstākļos, tad aknām ir ļoti daudz jāstrādā, un šinī procesā tās pašas cieš un neizpilda savu uzdevumu pilnā apjomā. Rezultātā rodas gremošanas traucējumi, veidojas žultsakmeņi, parādās miega un noskaņojuma traucējumi, var veidoties cukura vielu maiņas traucējumi, palielināties svars. Šīs slimības ārsti cenšas ārstēt ar kuņģa skābi mazinošiem medikamentiem, miega līdzekļiem, antidepresantiem, līdzekļiem pret apetīti, nepadomājot, ka pirmām kārtām vajadzētu novērst kaitīgo vielu nokļūšanu organismā un uzlabot aknu darbību, lietojot labu uzturu un ārst­niecības augu preparātus.

Veselības tējas AKNĀM sastāvā ietilpst augi, kuri uzlabo aknu šūnu darbību:

 • Mārdadzis, kura darbība ir vērsta uz aknu šūnu membrānu atjaunošanu;
  Pienene, kura stimulē žults veidošanos un pastiprina visu gremošanas orgānu darbību;
  Ārstniecības amoliņš, kurš sekmē aknu šūnu atjaunošanos;
  Ancītis un pūķgalve sekmē žults atplūdi no žultsvadiem;
  Bārbele, cigoriņa sakne un piparmētra sekmē žults izdalīšanos no žultspūšļa;
  Sveķene samazina žultsakmeņu veidošanās iespēju;
  Asinszāle arī mazā devā spēj normalizēt gremošanu, pastiprināt vielu maiņu, uzlabot garastāvokli.

Veselības tēja ĀDAI 
 Āda, kopā ar tauku un sviedru dziedzeriem, matiem un nagiem, veido 20% ķermeņa svara. Tā ir cieši saistīta ar organisma iekšējām norisēm un tāpēc ādas izmaiņas un slimības bieži norāda uz iekšējo orgānu darbības traucējumiem. Tātad, lai uzlabotu ādas stāvokli, ir jāārstē viss organisms kopumā. Veselības tēja ĀDAI ir pagatavota ievērojot šo principu.

 • Trejdaivu sunīša lakstiem piemīt alerģiju mazinošas īpašības.
  Asinszāles lakstu darbības rezultātā uzlabojas gremošanas orgānu darbība.
  Auzas satur daudz ādai vajadzīgo olbaltumvielu, kā arī labvēlīgi iespaido nieru darbību.
  Klinģerītes ziedi ne tikai samazina ādas iekaisumu un sadziedē ievainojumus, bet arī veicina ādas atjaunošanos, tāpēc tas ir iecienīts augs skaistumkopšanas salonos.
  Tīruma kosas laksti labvēlīgi ietekmē nieru darbaspējas, tātad veicina organisma attīrīšanos, stimulē virsnieru darbību, kā rezultātā nostiprinās ādas elastīgās šķiedras un mazinās alerģiskās reakcijas.
  Upeņu lapas satur daudzus vitamīnus, mikroelementus un ēteriskās eļļas, kā arī flavonaīdus, kas, darbojoties kopā, nostiprina kapilārus un uzlabo ādas apasiņošanu.
  Nātres lapām ir ļoti daudzpusīga darbība, tās lieto nātrenes, trofisku čūlu, furunkulozes, vaskulītu, seborejas, dermatītu, apdegumu, psoriāzes ārstēšanai, kā ari pie žultsceļu ie­kaisuma, kuņģa un 12 pirkstu zarnas čūlas slimības un, īpaši, dzelzs deficīta izraisītas mazasinības gadījumā.
  Ceļmallapas lapas veicina ādas un gļotādu iekaisuma un ievainojumu ātrāku sadzīšanu un atjaunošanos līdz sākotnējam veselīgam stāvoklim.

 Veselības tēja ĀDAI uzlabo ne tikai ādas stāvokli, bet ari cilvēka veselību kopumā, taču to nav ieteicams lietot, ja ir alerģija uz dažādu augu ziedputekšņiem, jo var rasties alerģijas saasinājums.

Veselības tēja ŽULTSPŪSLIM 
 Lietojot nesabalansētu uzturu un pieļaujot dažādas ēšanas pārmērības, kas ir visai izplatītas parādības, cilvēkam bieži rodas dažādi gremošanas traucējumi. Lai no tā izvairītos, uzturā ir jālieto ārstniecības augi, kuri veicina gremošanas sulu un, īpaši, žults izdalīšanos. Tādi augi ir apvienoti veselības tējā ŽULTSPŪSLIM.

 • Ālante, puplaksis un pelašķis sekmē žults izdalīšanos no žultspūšļa.
  Bārbele un ancītis samazina žultsvadu spazmas, pastiprina aizkuņģa dziedzera un kuņģa sekrēciju, uzlabo gremošanas procesu kopumā un cilvēka vispārējo veselības stāvokli.
  Amoliņš veicina aknu šūnu atjaunošanos un uzlabo aknu darbību.

 Kopumā tējai ir izteikta žultsdzenoša darbība un tā palīdz novērst gremošanas traucējumus, kuri radušies žults sastrēguma rezultātā.

Veselības tēja ASINSVADIEM
 
Cilvēka veselību loti lielā mērā iespaido asinsvadu stāvoklis. Runājot līdzībās, cilvēks piedzimstot ir kā zaļoksnējs koks pavasarī, kuram ir daudz sīku zariņu un daudz lapiņu; bet ar gadiem sīkie zari aplūzt, lapu kļūst arvien mazāk, koks zaudē spēku un nolūzt. Tā arī cilvēkam, kur kāds asinsvada zariņš aiziet ciet, tur šūniņa (lapiņa) nedabū barību un atmirst, bet tās vietā ieperinās slimība, jo dabā visas tukšās vietas tiek aizpildītas. Tādu stāvokli nedrīkst pieļaut; par asinsvadiem ir jārūpējas visu mūžu.
 Veselības tēja ASINSVADIEM sastāv no vienādās daļās ņemtu lazdas mizu un lazdas lapu maisījuma. Lazdas miza un lapas satur ļoti daudz bioflavonoīdu, ēteriskās eļļas, 10 % tannīnu, sveķus, mikro un makroelementus. Šo vielu iespaidā paplašinās tieši vissīkākie asinsvadi, kuri apgādā ar barības vielām vistālāk un visdziļāk novietotās šūniņas, bet tad, kad organismā neviena vienība necieš badu, tad visas sistēmas ir spēcīgas un spēj atvairīt jebkuru slimību. Lazdas mizas un lapu novārījums tonizē vēnas, novērš kapilāru plīšanu, darbojas pret jebkuru iekaisumu, pareizāk sakot, nodrošina tādu stāvokli, lai organisma speķi ar visiem iekaisumiem tiek galā paši. īpaši labi rezultāti ir novēroti priekšdziedzera iekaisuma un tā labdabīgas palielināšanās (prostatas adeno-mas) gadījumā. Kā blakus efekts, lietojot šo tēju, ir jāatzīmē pastiprināta nieru darbība, taču ari tas ir labi, jo mazinās rīta tūskas un pazeminās paaugstinātais asinsspiediens, ja tāds ir bijis. Lietojot Veselības tēju ASINSVADIEM, cilvēks kļūst mundrāks, aktīvāks, jaudīgāks, vārdu sakot, it kā jaunāks.
 Bulgāru fitoterapeiti eksperimentālos un klīniskos pētījumos ir pierādījuši, ka, lietojot lazdas mizas un lapu novārījumu, samazinās holesterīna līmenis un ar to saistītā aterosklerozes veidošanās, tātad mazinās iespēja piedzīvot infarktu, insultu vai atmiņas zudumu. Kopumā ņemot, šī tēja palīdz saglabāt cilvēka resursus un justies jaunam.

galerija